Kas yra automobilio prošvaisa?

prošvaisa

Norint įsigyti naują automobilį reikia apgalvoti nemažai detalių ir išsigryninti savo poreikius. Tačiau žiūrint į potencialių transporto priemonių aprašymus vis atsiranda neaiškių žodžių. Beveik visi dar neeksploatuotų automobilių aprašymai kalba apie transporto priemonės prošvaisą. Kas tai, kam jos reikia ir kodėl svarbu į tai atsižvelgti prieš įsigyjant automobilį?

Kas yra automobilio prošvaisa

Automobilio prošvaisa tai atstumas matuojamas milimetrais nuo kelio dangos iki žemiausiai esančios automobilio dalies. Kuo mažesnis šis tarpas, tuo žemesnis automobilis ir mažesnės jo pravažumo galimybės. Dažnas lietuvis yra pripratęs automobilio aukštį matuoti iš akies ir žiūrėdamas į atstumą iki žemės nuo priekinės ar galinės automobilio dalies. Toks matavimo būdas yra neteisingas ir neužtikrina, kad automobilis neklius už ant kelio esančių kliūčių.

Kodėl reikia atsižvelgti į prošvaisą

Prošvaisa yra svarbi tiems, kurie planuoja naudoti automobilį ne tik asfaltuotais keliais, nori laisvai statyti automobilį iki “bortuko” ar savadarbėse aikštelėse renginių metu, kurios neretai būna tiesiog pievose. Dažniausiai sutinkama prošvaisa lengvuosiuose automobiliuose yra tarp 18 ir 20 centimetrų. Toks tarpas yra pakankamas, kad automobiliu būtų galima naudotis patogiai ir pravažiuoti įprastais Lietuvos keliais. Jos taip pat turėtų pakakti tiems, kurie kartais užsuka į mišką grybauti ar keliaujant nusuka į pamirštus ir seniai nemačiusius remonto kelius.

Jei prošvaisa yra mažesnė, tuomet automobiliui gali kilti sunkumų važiuojant per miestų kalnelius ar “gulinčius policininkus”. Mažos prošvaisos būdingos sportinio tipo transporto priemonėms. Tiems, kurie nori laisviau važiuoti miško keliais rekomenduojama rinktis didesnę prošvaisą. Visi miesto visureigiai dažniausiai prasideda su prošvaisa nuo 20 centimetrų.

Daugiau informacijos susijusios su įvairia technika galite rasti apsilankę šioje svetainėje www.manotechnika.lt.

Parašykite komentarą