Kaip nustatyti automobilio savininką pagal numerį

Kaip nustatyti automobilio savininką pagal numerį

Lietuvos keliuose ir kiemuose daugėjant automobilių vairuotojams vis dažniau tenka susidurti su įvairiomis eismo problemomis. Neretai kieme būna užstatomi kaimynai ar “trumpam” atvykę svečiai blokuoja įvažiavimus bei išvažiavimus. Jei vairuotojas nepalieka savo telefono numerio tada gyventojai piktinasi ir negali laisvai įgyvendinti savo planų. Todėl jiems kyla klausimas kaip nustatyti automobilio savininką pagal numerį ir paprašyti, kad patrauktų transporto priemonę.

Kaip nustatyti automobilio savininką pagal numerį

Lietuvoje itin saugoma informacija ir privatūs asmens duomenys. Todėl nustatyti automobilio savininką pagal valstybinį numerį gali tik policija. Jei jūsų automobilį užstatė, ar įvyko eismo įvykis iš kurio vairuotojas pasišalino būtina kreiptis į policiją. Jie vieninteliai turi teisę ir gali gauti savininko vardą, pavardę, telefono numerį ir adresą. Visgi jei nėra įvykęs tragiškas eismo įvykis ir jums nereikia skubios pagalbos, policijos gali tekti palaukti valandą ar ilgiau.

Taip yra todėl, kad policija teikia prioritetą skubiems atvejams ir tik nuvykę į juos gali reaguot į kitus, ne tokius skubius. Būkite supratingi ir apsišarvuokite kantrybe arba bandykite problemą išspręsti patys.

Ką galima sužinoti pagal valstybinį automobilio numerį

Visgi žinant automobilio valstybinį numerį galima apie jį šį bei tą sužinoti. Tai ypač naudinga perkant naudotą automobilį ir norint įsitikinti, kad jis nesukels teisinių problemų.

Yra trys pagrindinės duomenų bazės, kurios pravers perkant naudotą automobilį:

  • Regitros. Čia rasite informaciją apie techninę apžiūrą ir jos galiojimą. Civilinės atsakomybės draudimą bei sužinosite ar automobilis nėra ieškomas.
  • Transekstos. Čia rasite informaciją apie techninės apžiūros istoriją.
  • Policijos. Čia sužinosite ar automobilis nėra vogtas.

Daugiau informacijos ir įvairių temų susijusių su automobiliais ir kitu transportu rasite apsilankę šioje svetainėje manotransportas.lt

Parašykite komentarą