Kaip nustatyti automobilio rinkos vertę?

Kaip nustatyti automobilio rinkos vertę

Norint pirkti ar parduoti naudotą automobilį kyla klausimas kokią kainą rinktis ir ar jis tikrai tiek vertas. Parduodant automobilį ypač sunku nustatyti realią kainą, nes neretai savininkai nori gauti kuo daugiau. Visai priešingi procesai vyksta su perkančiais mat jie ieško kuo pigiau, tačiau kuo geresnės kokybės. Tai kaip nei vienu nei kitu atveju neprašauti ir pirkti ar parduoti už automobilio vertę atitinkančią kainą?

Kaip nustatyti automobilio rinkos vertę?

Vieni pagrindinių rinkos vertės nustatymo rodiklių yra automobilio markė, gamybos metai, komplektacija, modelis ir išlaikyta būklė. Taip pat labai svarbu atsižvelgti į automobilio išvaizdą ir techninę būklę. Pirkėjui vertėtų pasidomėti kokiam tikslui buvo naudojamas automobilis. Ar jis buvo skirtas tik šeimos poreikiams tenkinti ar tarnavo kaip darbinė transporto priemonė.

Taip pat atkreiptinas dėmesys į padangų būklę, jų gamintoją ir nusidėvėjimą. Be abejo pirkėjui reikėtų pasidomėti atliktais remonto darbais per automobilio valdymo laikotarpį. Pardavėjui, privalu pateikti šią informaciją ir neslėpti nuo pirkėjo, kad ateityje nekiltų pretenzijų.

Tikslų transporto priemonės rinkos vertės nustatymą gali atlikti tik atestuotas ir tai išmanantis specialistas. Tačiau internete galima rasti ir nemažai automobilio rinkos vertę nustatančių puslapių, kur tereikia suvesti informaciją, komplektaciją ir kitus pagrindinius transporto priemonės rodiklius. Tokiu būdu galima sužinoti apytikslę automobilio vertę ir į tai atsižvelgti perkant ar parduodant.

Kada reikia atlikti tikslų automobilio vertės nustatymą?

Tiksli vertė yra reikalinga tik tuo atveju jei transporto priemonė įkeičiama, vykdomi teisminiai procesai ar skaičiuojamas draudimas. Automobilio tiksli vertė taip pat gali būti skaičiuojama jei pirkėjas to pageidauja, tačiau šiuo atveju reikia susitarti kas apmokės vertinimo išlaidas.

Visas naujienas ir informaciją apie įvairias gyvenimo sritis galite rasti apsilankę šiame portale justnet.lt.

 

Parašykite komentarą