Koks vidutinis dviračio greitis?

Žmonėms dažnai iškyla klausimas koks gi tas vidutinis dviračio greitis? Sužinoti vidutinį dviračio greitį gali prireikti dėl įvairių priežasčių, viena iš jų, pavyzdžiui jeigu norite pasiskaičiuoti kaip greičiau nuvažiuosite iš taško A į tašką B: dviračiu, autobusu, automobiliu ar elektriniu paspirtuku (žinoma reikia atsižvelgti į kelio sąlygas). Sunku apibrėžti vidutinį dviračio greitį nežinant daugiau sąlygų, taigi atsakymas į šį klausimą priklauso nuo kelių faktorių:

  • apie kokio ilgio distanciją yra kalbama;
  • koks žmogus važiuoja dviračiu: ar dviratininkas yra mėgėjas be jokio specialaus fizinio pasirengimo (kuris važinėja dviračiu tik retsykiais), ar labiau patyręs, geros fizinės formos mėgėjas, ar profesionalus dviratininkas;
  • kokiu keliu važiuojama: lygiu plentu, miško taku ar pan.

Vyresnio amžiaus žmogaus, vairuojamo dviračio, vidutinis greitis gali būti mažesnis nei 10 km/h. Tuo tarpu jaunesnis ar geresnio fizinio pasirengimo žmogus gali nesunkiai pasiekti dvigubai didesnį greitį. Jei skaičiuotume vidutinio fizinio pasirengimo žmogaus (neprofesionalaus dviratininko) greitį tai jis būtų 15.5 km/h. Dviračių lenktynėse, labai gero fizinio pasirengimo dviratininkas, ant lygaus paviršiaus gali važiuoti vidutiniškai 40 km/h greičiu, neilgose distancijose.

Pradedantys dviratininkai trumpas, 16-24 km, distancijas gali įveikti vidutiniškai 19 km/val greičiu. Dauguma dviratininkų vidutinį 15-20 km/val. greitį gali pasiekti gan greitai net neskyrę treniruotėms labai daug laiko. Labiau patyrę dviratininkai trumpas ir vidutinio, 32-48 km, ilgio distancijas gali įveikti vidutiniu 24-26 km/val greičiu. Patyrę, profesionalūs dviratininkai vidutinio ilgio, 64 km/val, distancijas paprastai nesunkiai įveikia važiuodami vidutiniškai 26-31 km/val greičiu.

25 km/val greitis yra laikomas reikalaujančiu daug energijos. Lengvas pasivažinėjimo dviračiu tempas būtų apie 15-16 km/val.

Norite pradėti užsiimti dviračių sportu? O gal keliaudami į ir iš darbo ketinate automobilį iškeisti į dviratį? Atostogaudami Baltijos šalyse sumanėte, kad kur kas daugiau pamatysite keliaudami dviračiu, o ne pėsčiomis, tačiau nenorite dviračio nuomotis? Apsilankykite BIKKO internetinėse parduotuvėse: https://www.bikko.lt/ , https://www.bikko.lv/ ir https://www.bikko.ee/

Parašykite komentarą