5 būdai kaip sumažinti automobilio CO2

5 būdai kaip sumažinti automobilio CO2

Pasauliui tampant vis labiau industrializuotam ir augant gyventojų skaičiui, transporto priemonių išmetamo anglies dioksido (CO2) kiekis kelia vis didesnį susirūpinimą. CO2 yra šiltnamio efektą sukeliančios dujos, skatinančios visuotinį atšilimą ir klimato kaitą, todėl norint apsaugoti planetą ir užtikrinti tvarią ateitį, labai svarbu mažinti jo išmetamą kiekį į aplinką.

Yra įvairių būdų, kaip galima sumažinti transporto priemonių išmetamo CO2 kiekį, įskaitant efektyvesnio degalų naudojimo transporto priemonių naudojimą, nuvažiuojamų kilometrų skaičiaus mažinimą, alternatyvių transporto būdų diegimą ir kitų, kuriuos apžvelgsime šiame straipsnyje.

Naudokite degalų priedus

Vienas iš būdų sumažinti automobilių išmetamo CO2 kiekį – naudoti degalų priedus. Šie priedai – tai cheminės medžiagos, kurių dedama į benziną ar dyzeliną, kad pagerėtų degimo procesas ir padidėtų degalų naudojimo efektyvumas. Jie gali padėti sumažinti kenksmingų teršalų, tokių kaip anglies dioksidas, azoto oksidai ir kietosios dalelės, išmetimą. Degalų priedai taip pat gali pagerinti transporto priemonės eksploatacines savybes, užtikrinti geresnį pagreitį ir mažesnes degalų sąnaudas. Populiariausi degalų priedai yra etanolis, metanolis ir priedai, kurių sudėtyje yra ploviklių ir tepalų. Degalų priedų naudojimas gali būti veiksmingas būdas sumažinti išmetamo CO2 kiekį ir pagerinti bendrą transporto priemonės veikimą.

Jei vairuojate naujesnės laidos dyzelinį automobilį, greičiausiai jūsų automobilyje, šalia degalų bako yra papildomas degalų priedo rezervuaras. Vienas iš populiariausių automobiliuose naudojamų degalų priedų yra „AdBlue“, kuris padeda sumažinti išmetamo anglies dioksido kiekį, bei pagerina degalų ekonomiją.

„AdBlue” lengva naudoti, jo galima įsigyti daugumoje degalinių arba automobilių parduotuvių. Paprastai jis laikomas atskirame automobilio bake ir automatiškai įpurškiamas į išmetimo sistemą, kai automobilis važiuoja. Reikiamas „AdBlue” kiekis priklauso nuo variklio dydžio ir nuo to, kiek automobilis važinėja, tačiau paprastai jį reikia papildyti kas 8000 – 12 000 kilometrų.

Nors „AdBlue” yra vertinga priemonė, padedanti sumažinti automobilių išmetamųjų teršalų kiekį, svarbu pažymėti, kad ji nepakeičia kitų priemonių, pavyzdžiui, mažesnio vairavimo ir alternatyvių degalų naudojimo. Tačiau tai gali būti ekonomiškas ir paprastas būdas padaryti automobilius ekologiškesnius, todėl jis tampa vis populiaresnis tiek tarp automobilių gamintojų, tiek tarp vairuotojų.

Reguliariai tikrinkite padangų slėgį

Vienas iš būdų sumažinti automobilių išmetamo CO2 kiekį – reguliariai tikrinti ir prižiūrėti padangų slėgį. Tinkamas padangų slėgis gali padėti padidinti degalų naudojimo efektyvumą, sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį ir sutaupyti pinigų degalams. Kai padangos nepakankamai pripūstos, jos sukelia didesnį pasipriešinimą kelyje, todėl variklis turi dirbti sunkiau, kad automobilis judėtų į priekį. Šioms papildomoms pastangoms sunaudojama daugiau degalų ir išmetama daugiau teršalų. Kita vertus, tinkamai pripūstos padangos lengviau rieda, todėl sumažėja energijos, reikalingos automobiliui judėti, o tai sumažina išmetamųjų teršalų kiekį.

Palaikyti tinkamą padangų slėgį nesudėtinga ir tai galima padaryti namuose arba degalinėje. Tiesiog patikrinkite slėgį naudodami manometrą ir sureguliuokite jį iki rekomenduojamo lygio, nurodyto savininko vadove arba ant pačios padangos. Padangų slėgį svarbu tikrinti bent kartą per mėnesį, o jei važiuojate didelius atstumus arba ekstremaliomis oro sąlygomis – dažniau.

Tinkamai pripūstos padangos ne tik mažina išmetamųjų teršalų kiekį, bet ir gali pagerinti jūsų automobilio saugumą ir eksploatacines savybes. Nepakankamai pripūstos padangos gali netolygiai dėvėti ir nusidėvėti, o tai gali sukelti sprogimą ar kitus nelaimingus atsitikimus. Tinkamai pripūstos padangos taip pat užtikrina geresnį sukibimą ir valdymą, o tai gali pagerinti bendrą vairavimo patirtį.

Apibendrinant galima teigti, kad reguliarus padangų slėgio tikrinimas ir priežiūra yra paprastas ir veiksmingas būdas sumažinti automobilių išmetamo CO2 kiekį. Taip ne tik padėsite aplinkai, bet ir sutaupysite pinigų degalams bei pagerinsite savo automobilio saugumą ir eksploatacines savybes.

Vairuokite tik tada, kai būtina

Sumažinti laiką, kurį praleidžiame už vairo, yra vienas veiksmingiausių būdų sumažinti automobilių išmetamo CO2 kiekį. Tai galima padaryti keliais būdais. Pavyzdžiui, galime važiuoti kartu su draugais ar bendradarbiais, kurie vyksta ta pačia kryptimi. Dalydamiesi kelione, galime sumažinti automobilių skaičių keliuose ir sumažinti išmetamų teršalų kiekį.

Be to, sąmoningai stengdamiesi rečiau vairuoti, galime sumažinti išmetamo CO2 kiekį. Užuot važiavę automobiliu į trumpas keliones po miestą, galime eiti pėsčiomis arba važiuoti dviračiu. Tai ne tik naudinga aplinkai, bet ir puikus būdas mankštintis ir pasimėgauti gamta.

Kita galimybė – kai tik įmanoma, naudotis viešuoju transportu. Autobusai, traukiniai ir metro – tai puikios alternatyvos vairavimui automobiliu, kurios gali padėti sumažinti anglies dioksido kiekį. Be to, kad viešasis transportas ne tik labiau tausoja aplinką, bet ir dažnai yra patogesnis ir ekonomiškesnis nei važiavimas automobiliu.

Didžiuosiuose miestuose vis labiau populiarėja transporto dalijimosi programos, kurių pagalba bet kuris gyventojas turintis išmanųjį telefoną gali naudotis elektriniais dviračiais bei paspirtukais, taip galėdami keliauti nedidelius atstumus mieste greitai bei patogiai, tuo pačių prisidedant prie gamtos tausojimo.

Apskritai laiko, kurį praleidžiame vairuodami, mažinimas yra svarbus žingsnis mažinant automobilių išmetamo CO2 kiekį. Keletą paprastų pakeitimų savo kasdienėje veikloje galime padėti apsaugoti planetą ir sukurti tvaresnę ateitį.

Keiskite vairavimo įpročius

Pereinant prie ekologiškesnio vairavimo stiliaus galima gerokai sumažinti automobilių išmetamo CO2 kiekį. Tai galima pasiekti perėmus keletą paprastų įpročių, pavyzdžiui, vengti staigaus greitėjimo ir stabdymo, bei stengtis išlaikyti pastovų greitį.

Dėl staigaus greitėjimo ir stabdymo variklis dirba intensyviau, todėl didėja degalų sąnaudos ir išmetamųjų teršalų kiekis. Palaikant pastovų greitį, variklis gali dirbti efektyviau, todėl sumažėja sunaudojamų degalų kiekis ir atitinkamai išmetamų teršalų kiekis. Greta to, puikiai prisideda ir anksčiau minėtas patarimas, reguliariai tikrinti ir tinkamai pripūsti padanga, kas padidinti automobilio degalų naudojimo efektyvumą, nes optimalus slėgis padangose sumažina automobilio pasipriešinimą riedėjimui ir leidžia varikliui dirbti efektyviau.

Be šių vairavimo įpročių, reguliariai atliekama techninė priežiūra ir laiku atliekamas remontas taip pat gali padėti sumažinti išmetamo CO2 kiekį. Reguliariai atliekant techninę priežiūrą ir keičiant alyvą užtikrinama, kad variklis veiktų optimaliai, o tai gali pagerinti degalų naudojimo efektyvumą ir sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį. Bet kokių sugedusių dalių, pavyzdžiui, sugedusio deguonies jutiklio ar netinkamai veikiančio katalizatoriaus, taisymas taip pat gali padėti sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį.

Pagerinkite savo automobilio aerodinamiką

Automobilio aerodinamikos gerinimas – veiksmingas būdas sumažinti išmetamo CO2 kiekį. Aerodinamika – tai tyrimas apie tai, kaip oras cirkuliuoja aplink objektą, ir ji atlieka lemiamą vaidmenį automobilio eksploatacinėms savybėms ir efektyvumui.

Tai nebūtinai reiškia, kad reikia atlikti brangius patobulinimus, pavyzdžiui, pridėti spoilerius, kėbulo apdailos paketus iš anglies pluošto ir pan. Yra paprastesnių ir pigesnių būdų, kaip užtikrinti, kad jūsų transporto priemonė nesukeltų didelio pasipriešinimo, dėl kurio sudeginama daugiau degalų ir padidėja išmetamųjų teršalų kiekis. Štai keletas paprastų būdų pagerinti automobilio aerodinamiką:

Uždarykite langus automobilyje, ypač važiuodami didesniu greičiu. Kai automobilio langai yra atidaryti, į saloną patenka oro, kuris sukelia pasipriešinimą ir trukdo automobiliui sklandžiai judėti kelyje. Dėl to gali sumažėti degalų naudojimo efektyvumas ir padidėti išmetamo CO2 kiekis. Uždarius langus ir vietoj jų naudojant oro kondicionavimo sistemą galima sumažinti pasipriešinimą ir pagerinti automobilio aerodinamiką.

Reguliariai keiskite oro filtrą. Reguliariai keisdami oro filtrą užtikrinsite, kad į variklį patektų pakankamai švaraus oro. Ilgai naudojamas ir nepakeistas filtras gali užsikimšti, kas gali sumažinti švaraus oro pralaidumą į variklio sistemą. To pasėkoje didėja transporto priemonės išmetamų teršalų kiekis. Tam, kad pasiekti geriausių rezultatų automobilio oro filtrą rekomenduojama keisti kas 20 000 – 40 000 kilometrų.