Kaip patikrinti ar galioja kelių mokestis?

Kaip patikrinti ar galioja kelių mokestis?

Kelių rinkliavos – tai įprastas būdas apmokestinti vairuotojus už naudojimąsi tam tikrais keliais, greitkeliais ar tiltais. Juos renka vyriausybės, kad finansuotų transporto infrastruktūros priežiūrą, statybą ir plėtrą. Ne išimtis ir Lietuva, kurioje vairuotojai, važiuojantys tam tikrais keliais, privalo mokėti kelių mokestį. Šiame straipsnyje panagrinėsime, kaip Lietuvoje patikrinti, ar kelių mokestis yra galiojantis, ir pateiksime naudingos informacijos, kad nebūtumėte pagauti važiuojantys be galiojančio kelių mokesčio.

Lietuvoje kelių rinkliavos renkamos elektroniniu būdu, naudojant elektroninių vinječių sistemą. Ši sistema veikia nuo 2008 m. ir taikoma tiek Lietuvoje, tiek užsienyje registruotoms transporto priemonėms. Kelių rinkliavos mokestis priklauso nuo transporto priemonės masės, tipo, taršos lygio, kelio tipo ir vinjetės galiojimo trukmės.

Taigi, kada reikia mokėti kelių mokestį Lietuvoje? Kelių mokestį reikia mokėti važiuojant greitkeliais ir tam tikrais valstybinės reikšmės bei regioniniais keliais Lietuvoje. Norėdami sumokėti kelių mokestį, elektroninę vinjetę galite įsigyti internetu keliumokestis.lt arba atitinkamose degalinėse, kurių sąrašas pateikiamas interneto svetainėje. Svetainėje pateikiama išsami informacija apie įvairias galimas vinječių rūšis, kainas ir jų įsigijimo būdus.

Jei jau turite įsigiję elektroninę vinjetę, galite patikrinti, ar ji galioja. Laimei, tai paprastas procesas. Patikrinti, ar ji galioja, galite apsilankę Lietuvos automobilių kelių direkcijos interneto svetainėje https://keliumokestis.lt/pages/checkVignette.xhtml. Patekę į svetainę, būsite paprašyti įvesti transporto priemonės registracijos šalį ir transporto priemonės registracijos numerį. Taip galėsite patikrinti, ar kelių mokestis vis dar galioja ir ar nėra su juo susijusių problemų.

Prieš važiuojant Lietuvos greitkeliais ar tam tikrais keliais būtina įsitikinti, kad jūsų kelių mokestis galioja. Už važiavimą be galiojančios kelių rinkliavos gali būti skiriama nuo 120 eurų iki 750 eurų bauda. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad elektroninė vinjetė yra neperleidžiama ir jos negalima naudoti kitoje transporto priemonėje. Todėl labai svarbu įsitikinti, kad įsigijote tinkamą vinjetę savo transporto priemonei.

Taigi, jei planuojate važiuoti greitkeliais ir tam tikrais keliais Lietuvoje, kelių mokestį turite sumokėti naudodamiesi elektroninės vinjetės sistema. Vinjetę galite įsigyti internetu keliumokestis.lt arba atitinkamose degalinėse, kurių sąrašas pateikiamas interneto svetainėje. Kad išvengtumėte nesklandumų, prieš važiuodami greitkeliais ar tam tikrais keliais Lietuvoje būtinai pasitikrinkite, ar jūsų kelių mokestis yra galiojantis. Kelių rinkliavos galiojimą galite pasitikrinti apsilankę Lietuvos automobilių kelių direkcijos interneto svetainėje. Atminkite, kad važiavimas be galiojančios kelių rinkliavos gali užtraukti dideles baudas, todėl prieš išvažiuodami į kelią būtinai sumokėkite kelių rinkliavą ir pasitikrinkite savo kelių rinkliavos galiojimą.