Ar nusipirkus KASKO nebereikia pirkti Privalomo Automobilio Draudimo (TPVCA)?

Privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės (automobiliodraudimas (TPVCA) yra teisės aktų nustatytas draudimo reikalavimas daugumoje šalių, kuris užtikrina, kad kiekvienas automobilio savininkas turėtų bent minimalią atsakomybės draudimo apsaugą. Šis draudimas apima žalą, padarytą trečiosioms šalims ar asmenims dėl jūsų automobilio naudojimo.

Kasko draudimas, kitaip nei privalomas automobilio draudimas, yra neprivalomas ir paprastai apsaugo jūsų pačio automobilį nuo įvairių rūšių nuostolių, tokių kaip avarijos, vagystės, gaisras ir kt.

Štai keletas svarbių skirtumų:

  1. Privalomasis vairuotojų civilinės atsakomybės (automobilio) draudimas (TPVCA): Daugumoje šalių reikalaujama turėti šį draudimą, kad būtų užtikrinta minimali trečiųjų asmenų žalos apsauga, kuri gali būti padaryta dėl jūsų automobilio. Tai apima žalą, padarytą kitiems žmonėms ar jų turtui.
  2. Kasko draudimas: Tai papildomas draudimas, kuris apsaugo jūsų automobilį nuo įvairių rūšių nuostolių, įskaitant avarijas, vagystes ir t.t. Tai nėra privaloma ir paprastai nepadengia trečiųjų asmenų žalos.

Nors nusipirkus Kasko draudimą gali būti apsaugotas jūsų automobilis nuo įvairių rizikų, tai neatsako už trečiųjų asmenų žalą, kuri gali būti padaryta dėl jūsų automobilio naudojimo. Todėl, nors turint Kasko draudimą galite apsaugoti savo automobilį nuo įvairių nuostolių, vis tiek reikės turėti ir privalomą automobilio draudimą, kad būtų užtikrinta trečiųjų asmenų žalos apsauga.