Kaip gauti kompensaciją už sena automobilį (1000 €)

Kaip gauti kompensaciją už sena automobilį (1000 €)

Norite atsikratyti seno automobilio ir gauti už jį kompensaciją Lietuvoje? Gera žinia ta, kad galite tai padaryti, jei atitinkate tam tikrus kriterijus. Šiame straipsnyje aptarsime, už kokių tipų automobilius galima gauti kompensaciją, kokie yra pagrindiniai reikalavimai ir kokią transporto priemone galima atiduoti utilizavimui, kad gautumėte piniginę kompensaciją.

Kokie automobiliai atitinka kompensacijos skyrimo reikalavimus?

Automobiliai, kuriems gali būti skiriama kompensacija, pagal Lietuvos teisės aktus vadinami „taršiaisiais automobiliais”. Kad nustatyti ar jūsų norimas utilizuoti automobilis yra taršus reikia atkreipti dėmesį į CO2 emisijos rodiklius. Senas automobilis gali būti utilizuotas, jei įsigyjate naują, kurio CO2 emisija neviršija 130 g/km. Tokią ribą nustato valstybė, ir būtent mažiau taršius automobilius galima įsigyti su kompensacija. Kitaip tariant, visi aplinką teršiantys automobiliai yra tie, kurių išmetamų teršalų kiekis gerokai viršija šią ribą.

Automobilio išmetamųjų teršalų statistiką galite sužinoti pažvelgę į jo registracijos liudijimą arba ieškodami informacijos internete pagal markę, modelį, pagaminimo metus ir variklio tipą, visgi įstatymiškai nėra nurodyta, kokius konkrečius kriterijus turi atitikti. Automobilis turi turėti TA tik iki tam tikros datos ir būti M1 klasės (automobilis, kuriame yra ne daugiau kaip 8 sėdimos vietos).

Pagrindiniai reikalavimai 1 000 EUR kompensacijai gauti

Jei norite atsikratyti automobilio taip, kad galėtumėte gauti 1 000 EUR kompensaciją, turite atitikti keletą pagrindinių kriterijų. Pirmiausia, utilizavimui norimą atiduoti automobilį turite turėti ne trumpiau kaip 12 mėnesių ir būti įregistruotas kaip jo savininkas. Tiek pat laiko jis turi būti įregistruotas Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre. Eksploatavimas su kompensacija galimas tik M1 klasės automobiliams.

Sunaikinamas (atiduodamas į metalo laužą) automobilis taip pat turi turėti techninį pasą, kuris turi galioti iki tam tikros datos. Kadangi kompensacijos programa nuolat atnaujinama ir pratęsiama, ši data nuolat kinta. Naudotų automobilių utilizavimas turi būti vykdomas teisės aktų nustatyta tvarka. Perdirbus automobilį savininkui išduodamas ENTP sertifikatas, kuris yra labai svarbus norint gauti 1000 eurų kompensaciją perkant naują automobilį. ENTP sertifikatas yra svarbus dokumentas, kurio reikia norint gauti kompensacinę išmoką. Galiausiai, pateikus ENTP, automobilis išregistruojamas iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro.

Kokią judėjimo įrangą galite įsigyti, kad gautumėte piniginę kompensaciją?

Piniginę kompensaciją iki 1000 eurų galima gauti utilizavus automobilį, ir už gautą kompensacinę išmoką įsigijant dviračius, elektrinius dviračius, elektrinius paspirtukus, triračius ir keturračius. Jei 1 000 eurų kompensacija naudojama elektriniam paspirtukui, motoroleriui ar motociklui įsigyti, reikia pateikti pirkimą patvirtinančias sąskaitas faktūras. Visą sumą taip pat galite panaudoti keliems tvaraus judumo koncepciją atitinkantiems daiktams įsigyti (pavyzdžiui, perkant dviratį, elektrinį paspirtuką, o likusią sumą panaudoti įsigyjant viešojo transporto bilietą arba papildant viešojo transporto nuolatinę kortelę.

Senų ir aplinką teršiančių automobilių šalinimas

Pats automobilių utilizavimas turi būti vykdomas tvarkingai, laikantis APVA reikalavimų. Yra sąrašas įmonių, kurios užsiima eksploatuoti netinkamų automobilių šalinimu ir gali tai atlikti turėdamos ENTP sertifikatą. Tik už tokį utilizavimą, po kurio gausite sertifikatą, galima gauti bendrą kompensaciją. Šį sertifikatą taip pat reikia pateikti teikiant paraišką (arba kai įgalioti asmenys tai atlieka už jus).

Atsikratyti seno ir aplinką teršiančio automobilio gali būti naudinga ir aplinkai, ir jūsų piniginei. Lietuva suteikia 1000 eurų piniginę kompensaciją už judumo įrangą ir galimybę gauti tokią pačią sumą perkant naują, mažiau taršų automobilį, taip skatindama žmones pereiti prie tvaresnių transporto priemonių. Tačiau norint gauti kompensaciją, būtina atitikti tam tikrus kriterijus, pavyzdžiui, turėti automobilį ne mažiau kaip 12 mėnesių ir jį tvarkingai utilizuoti per įgaliotą atliekų tvarkymo įmonę. Taip elgdamiesi galite ne tik prisidėti prie taršos mažinimo, bet ir gauti finansinę naudą.