Į ką reikėtų atkreipti dėmesį norint gauti paskolą automobiliui?

Automobilio pirkimas yra antra didžiausia investicija po būsto įsigijimo. Didžioji dalis žmonių už tokias investicijas norėtų mokėti iš karto, taip neturint didelių įsipareigojimų bankams, tačiau norint įsigyti net ir naudotą automobilį, dažnai tai kainuoja daugiau nei yra sutaupyta. Net ir tokiu atveju, kai turima visa pinigų suma už automobilį, paprastai jos nenori išleisti vienu metu, kad  nepajusti didelio asmeninių pinigų sumažėjimo. Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint gauti automobilio paskolą?

  • Žinokite tikslų savo kredito reitingą.

Nesvarbu. ar paskolos bus prašoma per banką, ar per patį automobilių paskolos teikėją, kredito reitingas bus vienas svarbiausių veiksnių nustatant, kokią paskolą bei kokiomis palūkanomis bus galima gauti. Verta paminėti, kad ne visos kredito bendrovės naudojasi ta pačia reitingo skaičiavimo sistema. Dažnai, skirtingi kreditoriai turi skirtingus kriterijus, nustatančius žmogaus kredito reitingą, todėl minimalus balas, kurio reikia norint gauti paskolą, gali  skirtis priklausomai nuo to, pas kurią įmonę bus prašoma finansavimo.

  • Pirmiausia gaukite išankstinį patvirtinimą, o tik tada pirkite.

Išankstinis paskolos patvirtintas garantuoja, kad jau turite paskolą norimo automobilio išlaidoms padengti. Todėl, dar net negavę pinigų, jau galite rezervuoti norimą automobilį. Iš anksto patvirtintą paskolą automobiliui galite gauti iš įvairių kredito bendrovių:  unijų, bankų ar skolintojų internete.

  • Apskaičiuokite išlaidas prieš tardami – TAIP!

Prieš tvirtai apsisprendžiant įsigyti paskolą automobiliui, būtinai pažiūrėkite kokios bus pinigų grąžinimo palūkanos per Jūsų pasirinktą terminą. Žinoma, prieš apsisprendžiant, kokiame laiko intervale bus norima grąžinti pinigus, reikėtų kritiškai įvertinti savo finansinį pajėgumą. Trumpesnis terminas suteikia daugiau saugumo, nei ilgesnis (pavyzdžiui ne visi žmonės gali žinoti kokia jų finansinė padėtis bus po 15 metų), o ilgesnis terminas suteikia galimybę beveik nepajusti staigaus pinigų sumažėjimo, bet to rezultatas – ilgesnis įsipareigojimas paskolų teikimo įmonei.

Taip pat, norint įsigyti naudotą automobilį, reikėtų įvertinti, kokios bus papildomos mašinos tvarkymo išlaidos. Tai svarbu tiems, kas svarsto imti paskolą ar lizingą. Jeigu įsigijus mašiną, dar reikia mokėti ir už jos tvarkymą, geriausia imti didesnę paskolą, nes tokiu atveju, nuo gautos paskolos bus galima atsidėti dalį pinigų. Imant lizingą, tokios galimybės nėra, nes visus pinigus tiesiogiai gauna automobilio pardavėjas.

Parašykite komentarą