Kada keisti vasarines ir žiemines padangas?

Kada keisti vasarines ir žiemines padangas 2022?

Per visus metus oro sąlygos kinta, o tai turi įtakos vairavimo sąlygoms kelyje. Jūsų važiuos geriau ir taps saugesnis, jei ant ratų bus sumontuotos padangos, specialiai pritaikytos jūsų vairavimo įpročiams ir regiono oro sąlygoms. Todėl kai kuriose šalyse, įskaitant ir Lietuvą, eksploatuojant automobilį kelyje, šiltuoju ir šaltuoju sezonu yra privaloma naudoti ir laiku pasikeisti konkrečiam sezonui pritaikytas padangas.

Pagal nustatytą Lietuvos Susisiekimo ministerijos ir kelių eismo taisyklėse nustatytą tvarką, kelyje eksploatuojamiems automobiliams padangas reikia keisti du kartus per metus – keičiantis sezonams.

Kada reikia pasikeisti į vasarines padangas?

Šiltuoju metų laiku, kai temperatūra pakyla virš 7 °C, ant ratų turėtumėte sumontuoti vasarines padangas. Jos užtikrina aukštą sukibimo su šlapia ir sausa kelio danga lygį dėl specialiai tam skirto protektoriaus rašto ir protektoriaus mišinio. Vasarinės padangos taip pat užtikrina didelį stabilumą posūkiuose ir optimalią ridą esant vasaros temperatūrai. Tai reiškia, kad šiltuoju metų laiku galite drąsiai vairuoti automobilį tiek sausais, tiek šlapiais slidžiais keliais. Tačiau atminkite, kad vasarinės padangos netinka važiuoti žiemos sąlygomis, todėl būtinai pakeiskite padangas, kai to reikalauja sezonas.

Pagal nustatytą Lietuvos Susisiekimo ministerijos ir kelių eismo taisyklėse nustatytą tvarką žieminės padangos keičiamos į vasarines kiekvienais metais nuo balandžio 1 d. iki balandžio 10 d. Dygliuotos padangos taip pat turi būti pakeistos iki balandžio 10 d.

Kada reikia pasikeisti į žiemines padangas?

Kai temperatūra nukrenta žemiau 7 °C, laikas keisti padangas į žiemines. Šios padangos gerai veikia bet kokiomis žiemos sąlygomis – nuo sniego ir ledo iki šlapių ir šaltų sausų kelių. Jos pasižymi geresnėmis stabdymo savybėmis snieguotomis ir apledėjusiomis sąlygomis ir turi gilesnį protektoriaus raštą, kuris išvalo purvą ir įsiskverbia į sniegą, kad būtų geresnė sukibimas su kelio paviršiumi.

Dar viena priežastis, kodėl jie tokie veiksmingi, yra ta, kad jie pagaminti iš specialaus gumos mišinio, kuris žemoje temperatūroje išlieka minkštas ir lankstus, kad būtų geriau valdomas automobilis. Tačiau žieminių padangų nepatartina naudoti esant šiltam orui; šis minkštesnis mišinys greičiau susidėvi ant sauso asfalto ir jį reikia greičiau pakeisti.

Pagal nustatytą Lietuvos Susisiekimo ministerijos ir kelių eismo taisyklėse nustatytą tvarką vasarinės padangos keičiamos į žiemines kiekvienais metais nuo lapkričio 1 d. iki lapkričio 10 d.

Koks turi būti padangos protektoriaus gylis?

  • Lengvųjų automobilių vasarinėms padangoms protektoriaus gylis turi būti 1,6 mm.
  • Lengvųjų automobilių žieminėms padangoms protektoriaus gylis turi būti 3 mm.