Kaip pradėti vairuoti automobilį su automatine pavarų dėže?

Kaip pradėti vairuoti automobilį su automatine pavarų dėže?

Vairavimas yra svarbi mūsų kasdienio gyvenimo dalis, ypač kai tenka važiuoti į darbą ar tvarkyti reikalus. Automobiliai asocijuojasi su patogia ir komfortą suteikiančia transporto priemonė, suteikiančia mums laisvę lengvai judėti. Dėl mūsų spartaus gyvenimo būdo automobiliai tapo esminiu mūsų gyvenimo aspektu. Per daugelį metų automobilių pramonėje įvyko aibė pokyčių, o vienas iš tokių, nors ir jau ganėtinai senai atsiradusių pokyčių – automobilių su automatine pavarų dėže atsiradimas.

Vairuojant automobilį su automatine pavarų dėže galima įgyti daugybę privalumų. Pirma, sumažėja tikimybė užgesti automobiliui, o tai yra dažna problema, su kuria susiduria pradedantieji automobilių su mechanine pavarų dėže vairuotojai. Be to, automobiliai su automatine pavarų dėže užtikrina sklandesnį ir streso nekeliantį vairavimą, nes vairuotojui nereikia rūpintis pavarų perjungimu. Taip pat, automatinės pavarų dėžės automobiliai idealiai tinka tiems, kurie gyvena įtemptą gyvenimo būdą, nes vairuotojui nereikia nuolat įjungti sankabos ir perjunginėti pavarų – taip sutaupoma laiko ir energijos.

Taigi, nusprendėte įsigyti automobilį su automatine pavarų dėže, tačiau esate pradedantysis ir nežinote, nuo ko pradėti. Pateikiame keletą patarimų ir strategijų, ką reikėtų žinoti prieš pradedant vairuoti automobilį:

 • Susipažinkite su automobilio valdymo elementais saugioje vietoje. Tai apima stabdžių, akceleratoriaus ir pavarų perjungimo svirtį. Pajuskite, kaip automobilis reaguoja į skirtingus valdiklius, kad išvažiavę į kelią būtumėte užtikrinti, kad viskas veiks taip kaip tikitės.
 • Išbandykite automobilį parkavimo aikštelėje. Parkavimas yra vienas sudėtingiausių vairavimo aspektų, ypač pradedantiesiems. Pradėkite mokytis parkuotis tuščioje aikštelėje ir palaipsniui pereikite prie sudėtingesnių parkavimo situacijų.
 • Pripraskite prie pavarų svirties. Automatinės pavarų dėžės svirtis gali būti bauginanti, tačiau šiek tiek pasipraktikavę ją įvaldysite. Pradėkite perjungdami pavaras nuo „Drive arba D” (važiavimo) ir „Reverse” (atbulinės eigos) ir pajuskite, kaip automobilis reaguoja.
 • Neskubėkite. Pradėdami važiuoti neskubėkite ir stebėkite savo aplinką. Kuo daugiau praktikuositės, tuo labiau pasitikėsite savimi.

Pradėti važiuoti automobiliu su automatine pavarų dėže yra gana paprasta, o vadovaudamiesi šiomis žingsnis po žingsnio instrukcijomis galėsite užtikrintai važiuoti tokio tipo automobiliu:

 1. Pasukite raktelį arba paspauskite užvedimo mygtuką, kad užvestumėte variklį.
 2. Paspauskite ir laikykite stabdžių pedalą.
 3. Jei pavarų svirtis yra „Parkavimo” režime, paspauskite ir palaikykite pavarų svirties šone esantį mygtuką ir perjunkite pavarų svirtį į „Važiavimo” režimą.
 4. Palaipsniui atleiskite stabdžių pedalą, tuo pat metu švelniai spausdami akceleratoriaus pedalą.
 5. Spaudžiant akceleratoriaus pedalą, automobilis pradės važiuoti.
 6. Išvažiavę į kelią, galite reguliuoti greitį daugiau ar mažiau spausdami akceleratoriaus pedalą.
 7. Norėdami sulėtinti greitį arba sustoti, tiesiog spauskite stabdžių pedalą.

Štai ir viskas! Vairuoti automobilį su automatine pavarų dėže yra daug lengviau nei automobilį su mechanine pavarų dėže. Pasitelkęs šiek tiek praktikos ir kantrybės, kiekvienas gali išmokti vairuoti automobilį su automatine pavarų dėže.