Ar galima maišyti tepalus 5W30 su 5W40?

Ar galima maišyti tepalus 5W30 su 5W40?

Pažengę vairuotojai jau kurį laiką savo automobiliuose maišo 5W30 ir 5W40 alyvą. Kita vertus, daugelis vairuotojų nesiima šios veiklos, nes nėra tikri dėl galimų pasekmių. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kokį poveikį turi 5W30 ir 5W40 alyvos maišymas ir ar galima jas maišyti.

Ar galima maišyti 5W30 ir 5W40 alyvą?

Paaiškinkime, kuo skiriasi šie tepalų tipai, kad būtų aiškiau suprasti atsakymą į šį klausimą. Skaičiai ir raidės, kuriuos matote ant skirtingų alyvų tipų turi specialią reikšmę, kuri nurodo specifines alyvos savybes. „W” raidė reiškia „Winter” (liet. žiema), tai rodo alyvos klampumą esant žemai ir aukštai temperatūrai.

Skaičius prieš raidę W apibūdina alyvos klampumą esant žemai temperatūrai. Kuo šis skaičius mažesnis, tuo alyva yra skystesnė ir tuo geresnės alyvos eksploatacinės savybės esant žemai temperatūrai arba užvedimui ilgiau nenaudojus automobilio. Skaičius po W raidės apibūdina, kokio tirštumo alyva yra įprastoje variklio darbinėje temperatūroje.

5W30 ir 5W40 atveju tai reiškia, kad abi alyvos tolygiai tekės esant žemai temperatūrai, nes jų abiejų klampumo klasė yra „5”. Kita vertus, esant aukštai temperatūrai abi tekės nevienodai, nes jų klampumas skiriasi, atitinkamai „30” ir „40”.

Dabar, kai jau žinote skirtumus, pažiūrėkime, kas nutiks sumaišius abi alyvas. Trumpai tariant, maišyti skirtingo klampumo tipo variklio alyvas nėra blogai. Vienintelė šio metodo neigiama savybė yra tai, kad jūsų automobilio variklis tinkamai neišnaudos visų teikiamų privalumų, kuriuos turėjo gauti iš bet kurios iš sumaišytų alyvų.

Įprastai galite maišyti 5W30 ir 5W40. Jei jūsų variklis veikė su 5W30 alyva, ją pakeitus į 5W40 varikliui blogiau nebus, o sumažinus 5W40 alyvos klasę iki 5W30, varikliui tai taip pat nepakenks.

Kas nutinka sumaišius 5W30 ir 5W40 alyvą?

Kadangi alyvų klampumas skiriasi, jie tinkamai nesusimaišo. Iš esmės 5W40 skirta aukštesnėms temperatūroms, tačiau ji nesuteiks viso savo potencialo jūsų automobilio varikliui, nes yra sumaišyta su kita skirtingo klampumo alyva.

Tiek 5W30, tiek 5W40 esant žemai temperatūrai tolygiai tekės į visus variklio komponentus – toks klampumo laipsnis naudingas degalų ekonomijai.

Taip pat svarbu žinoti, kad sumaišius alyvas gali padažnėti intervalai, kada reikės keisti variklio alyvą – maišant skirtingo klampumo alyvas gali tekti dažniau nei anksčiau keisti ar papildyti alyvą. Visgi, jeigu nusprendėte maišyti skirtingo klampumo alyva, rekomenduojama maišyti to paties prekės ženklo alyvas – priedai pernelyg nesiskirs, todėl alyvos turės daugiau galimybių tinkamai susimaišyti ir pasiekti geriausių rezultatų.

Išvada

Taigi, maišyti skirtingo klampumo 5W30 ir 5W40 alyva galima – jų klampumas žemoje temperatūroje yra toks pat (5) ir jos tolygiai tekės į viršutinius variklio taškus. Tačiau dėl skirtingo klampumo žemoje temperatūroje (30 ir 40) alyvos tinkamai nesusimaišys. Vis dėl to tai nedaro jokios žalos jūsų varikliui.

Be to, sintetines alyvas galite maišyti su pusiau sintetinėmis ar net didelės ridos alyvomis. Skirtingų alyvų maišymas nepakenks jūsų varikliui, bet ir nepagerins jo eksploatacinių savybių. Patartume laikytis automobilio varikliui rekomenduojamos alyvos, nurodytos naudojimo instrukcijoje.